На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників

 

24 червня 2020 року на базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП», проведено семінар з підготовки до проведення збирання ранніх зернових та зернобобових культур у 2020 році, в якому взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств району, керівники контролюючих районних служб, представники компаній, які пов’язані з торгівлею продукції, необхідної сільгосптоваровиробникам.

 

Відкрив семінар голова РДА Яніс Никифоров, який виразив надію, що отримана на семінарі інформація буде корисна у повсякденній нелегкій роботі хлібороба, допоможе зібрати урожай ранніх зернових та зернобобових культур вчасно та без втрат.
В подальшому учасники семінару переїхали до полів товариства з обмеженою відповідальністю «Югран», директор – Юрій Михайлов, який розповів про особливості вирощування елітних сортів пшениці, соняшнику та кукурудзи у 2019-2020 сільськогосподарському році. Серед них особливо виділялися сорти пшениці «Одеська», «Магістраль», «Лист 25», кукурудзи - «Сі Ротанга», гібрид соняшнику «Требют» та інші. Також Юрій Олексійович поділився особливостями передпосівного обробітку ґрунту та деяких видів мінеральних добрив, що у комплексі дає найкращий результат при збиранні врожаю. Усі зацікавлені отримали розширені коментарі від керівника підприємства.
Пленарна частина семінару продовжилася на Ізюмському комбінаті хлібопродуктів» в селі Капитолівка, де учасників семінару гостинно зустрів директор цього підприємства Вісхан Ісламов.
Заступник голови районної державної адміністрації Василь Лесик проінформував про готовність сільськогосподарських підприємств Ізюмського району до проведення збирання ранніх зернових та зернобобових культур у поточному році. Також у своєму виступі він зазначив, що Кабінетом Міністрів України ініційовано створення онлайн - платформи для фермерів, яка має стати майданчиком, де матимуть змогу зустрітись виробники сільськогосподарської продукції та її споживачі без посередників.
Надалі слідували виступи представників контролюючих районних служб, заступника начальника Ізюмського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області Володимира Сиромятнікова, страхового експерта з охорони праці Ізюмського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Харківській області Владислава Дубинського, заступника начальника Ізюмського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Олексія Іванченко.
Вони поінформували присутніх про дотримання вимог пожежної безпеки, санітарного законодавства, запобігання виробничого травматизму та дотримання нормативних актів з охорони праці при збирання та зберігання ранніх зернових та зернобобових культур.
Про закупівлі пшениці нового врожаю та умови форвардних закупівель АТ «ДПЗКУ» розповів директор філії АТ «ДПЗКУ» «ІКХП» Вісхан Ісламов. Також Вісхан Алавдієвич запропонував товаровиробникам послуги елеватора для тривалого зберігання зернових культур.
Досить інформативним був виступ доктора сільськогосподарських наук, провідного наукового співробітника інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Сергія Авраменко, який зазначив, що ізюмським фермерам треба готуватися до роботи в умовах змін клімату. Територія Харківської області вже перестає бути лісостепом, і дедалі більше стає степовою зоною, тому варто звернути увагу на сорти, які здатні давати врожаї в умовах засухи і недостачі вологи в ґрунті. Сергій Володимирович закликав присутніх раціонально використовувати агрохімію з метою збереження родючості ґрунтів та високої якості сільськогосподарської продукції.
Щодо методів боротьби з шкідниками на посівах озимої пшениці, соняшнику, кукурудзи та хворобами рослин розповіла кандидат сільськогосподарських наук, науковий консультант компанії UKRAVIT Ірина Ниска.
З питання співпраці між сільськогосподарськими підприємствами та пасічниками району в період льоту бджіл та проведення хімічних обробок сільськогосподарських культур засобами захисту рослин чи агрохімікатами виступив заступник директора ТОВ «Мадара Рой»Андрій Бондаренко.
Наприкінці семінару торгові представники ТОВ «Агрістар» та ТОВ «Енергокомплект-постач» провели презентацію своїх компаній та ознайомили присутніх з новою продукцією.
Підводячи підсумки цієї зустрічі, голова райдержадміністрації Яніс Никифоров висловив сподівання, що внесок аграріїв Ізюмщини у загальний урожай Слобожанщини 2020 року буде досить значним.

  

На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників 

 На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників

На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників

На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників

На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників

На базі філії АТ «ДПЗКУ» «Ізюмський КХП» проведено семінар для сільгоспвиробників