Церемонія, присвячена офіційному визнанню місця загибелі та поховання Мукаша Салакунова

12.03.2020 року  директор філії АТ ДПЗКУ» «Ізюмський КХП», депутат Харківської облради Вісхан Ісламов взяв участь у церемонії, присвяченій офіційному визнанню місця загибелі та поховання Мукаша Салакунова,  на яку прибув Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов. Подія відбулась у селі Довгеньке. 

 

 

На монументі братської могили було встановлено додаткову табличку з ім’ям загиблого під час визволення цього села Мукаша Салакунова – 19-річного киргизького хлопця, який добровольцем пішов на війну. Таким чином було відновлено історичну справедливість, пов’язану з Другою світовою війною, бо місце його загибелі по цей час було точно невідомо. Довго вважалося, що він загинув при форсуванні Дніпра, тому що його комсомольський білет невідомо яким чином опинився в тодішньому Дніпропетровську. У сучасному місті Дніпро на честь киргизького героя, нагородженого орденом Червоної Зірки, навіть названі школа та вулиця. Але нещодавно в архівах було підтверджено точне місце загибелі воїна – село Довгеньке Ізюмського району.

Після хвилини мовчання, покладання квітів до пам’ятника та стели з іменами загиблих воїнів і мусульманської молитви посол Киргизстану вручив всім, хто допомагав у тому, щоб ця хоч і сумна, але важлива і потрібна церемонія відбулася, пам’ятні подарунки

По завершенню заходу гості були запрошені до місцевого музею, де історик-краєзнавець Анатолій Маловічко провів для них цікаву пізнавальну екскурсію. Наприкінці екскурсії директорка Довгеньківського НВК Марія Олійник подарувала Жусупбеку Шаріпову магніти із зображенням їхнього села на пам'ять про Довгеньке, а сам посол залишив свої враження у музейній книзі відгуків.

 

Церемонія, присвячена офіційному визнанню місця загибелі та поховання Мукаша Салакунова

 

Церемонія, присвячена офіційному визнанню місця загибелі та поховання Мукаша Салакунова